CommUnity

4 września 2023

Program: Erasmus+, KA153-YOU – Mobility of youth workers
Lider projektu: ARAM (Association for the Resilience of the Alto Mijares region) – Hiszpania
Czas trwania: 5 czerwca – 13 czerwca, 2023

Partnerzy: 

Cele projektu:

-Eksploracja różnych form zrównoważonego rozwoju (ekologia, zero waste, permakultura, degrowth) kreując rolę młodych ludzi jako liderów promujących pozytywne zmiany w swoich społecznościach

–Zapoznanie z terminami takimi jak: zero waste, circulal economy, permaculture

–Aktywności i warsztaty w grupach międzynarodowych – integracja i networking połączna ze wspólnym działaniem

– Wzmocnienie kompetencji uczestników, aktywności obywatelskiej i zaangażowania społecznego.

– Promocja integracji i różnorodności poprzez szkolenie w zakresie wartości ekologicznych.

– Aktywności na świeżym powietrzu.

– Zwiększenie kreatywności i kultury.

Podsumowanie projektu: 

Wymiana młodzieżowa ma na celu zapoznanie uczestników z wartościami ekologicznymi oraz zintegrowanie uczestników dzięki wspólnym działaniom. Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoje zrozumienie takich pojęć jak: zero waste, circulal economy, permaculture. Każdy dzień projektu będzie poświęcony określonemu tematowi, który młodzi uczestnicy będą omawiać, pogłębiając swoją wiedzę i uczestnicząc w interaktywnych grach i aktywnościach, aby lepiej zrozumieć ich znaczenie i zastosowanie.

Program silnie kładł nacisk na promowanie inkluzji i różnorodności poprzez szkolenie z wartości ekologicznych. Dzięki spotkaniu osób o różnych tle, kulturach i perspektywach, uczestnicy mogli poszerzyć zrozumienie równoważności i docenić jej znaczenie w kontekście globalnym. To narażenie na różne punkty widzenia skonfrontowało z uprzedzeniami i poszerzyło horyzonty, sprzyjając bardziej włączającemu i kompleksowemu podejściu do zrównoważonego rozwoju. Ten aspekt był szczególnie wartościowy, gdyż podkreślał znaczenie współpracy i współdziałania w walce z globalnymi wyzwaniami środowiskowymi.

Projekt CommUnity był niezwykle inspirującym i otwierającym oczy doświadczeniem. Poszerzył zrozumienie zrównoważonego rozwoju, permakultury i ekologicznego stylu życia, jednocześnie sprzyjając tworzeniu więzi społecznościowych i zbiorowej odpowiedzialności. Integracja międzynarodowych perspektyw, partycypacyjne działania i praktyczne doświadczenia uczyniły program zarówno edukacyjnym, jak i wręcz odmieniającym. Wracając do naszych krajów, zabieramy nie tylko zdobytą wiedzę, ale również motywację i determinację do tworzenia bardziej zrównoważonej i inkludującej przyszłości.

Galeria:

INFOPACK:

Aktualności

Zapoznaj się z aktualnościami na naszej stronie.

6 URODZINY ROE!

6 URODZINY ROE!

Świętujemy 6 urodziny ROE!  Dokładnie 29 marca 2018 roku oficjalnie powstało nasze stowarzyszenie! Przez ten czas bardzo dużo się wydarzyło – ciężko to nawet podsumować. […]

Zobacz wszystkie wpisy

Partnerzy