Rusza „Młodzieżowy Kompas Obywatelski”!

Niesiemy dobre wieści na koniec roku! Właśnie ruszamy z nowym projektem dla młodzieży o nazwie „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanym z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny we współpracy z Nansen Dijalog Centar z Chorwacji oraz Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice.

Projekt powstał po to aby odpowiedzieć na potrzeby młodzieży. Ma za zadanie aktywizować młodzież, podnosić ich kompetencje społeczne i wiedzę w kluczowych dla przyszłości tematach oraz dać szansę na samorozwój i integrację ze społecznością lokalną, jednocześnie wzmacniając ich potencjał.

W ramach tego projektu przewidzieliśmy szereg działań i aktywności dla młodych ludzi w Starachowicach. Początkowo skupimy się na radnych MRM Starachowice i rozwoju ich działalności oraz kompetencji miękkich. Zostaną wytyczone cele ich działalności oraz zaplanowane działania na najbliższe lata.

Następnie zaprosimy młodzież ze Starachowic do udziału w szeregu szkoleń odpowiadającym ich potrzebom. Skupimy się na tematach interesujących młodzież ale niezbyt często poruszanych w szkole, takich jak ekologia, media, edukacja obywatelska czy edukacja międzykulturowa.

Młodzież pod okiem świetnych ekspertów z Polski oraz z Chorwacji będzie miała szansę nie tylko rozwinąć swoje kompetencje na szkoleniach ale także przetestować to czego się nauczyli w praktyce. W ramach „Młodzieżowego Kompasu Obywatelskiego” Starachowicka młodzież weźmie udział także w wizycie studyjnej w Chorwacji oraz zorganizuje Młodzieżowy Festiwal Obywatelski dla mieszkańców miasta. Przed nami wiele działań i niesamowitych aktywności. Już niedługo poinformujemy o zapisach na pierwsze spotkania i szkolenia. Nie zapomnijcie śledzić naszych social mediów! Zapraszamy na nasz Fanpage, stronę www oraz Instagrama by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: