Za nami pierwszy talk show o Unii Europejskiej

Projekt „Unia Europejska od A do Z” wchodzi w decydującą fazę. Rozpoczynamy go cyklem 3 spotkań w formule „talk show”, a gościem specjalnym pierwszego wydarzenia, które odbyło się 28 września w Parku Kultury w Starachowicach był dr Adam Jarubas – obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, a także Delegat do Spraw Stosunków z Japonią, a wcześniej Marszałek Województwa Świętokrzyskiego z 12-letnim stażem.

Młodzież poruszyła wiele ciekawych tematów – między innymi porozmawiali o tym jak wygląda praca w Parlamencie Europejskim od kuchni, jak Polska i Unia radzi sobie z pandemią oraz dopytali swojego gościa o to jak to się stało że został Europosłem.

„Nie spodziewałam się że takie spotkania mogą dostarczyć mi tak wiele wiedzy której nie ma w internecie ani w żadnych książkach i zaciekawić mnie do tego stopnia że sama zacznę interesować się polityką” – mówi Aleksandra po ostatnim spotkaniu.

W naszych poprzednich spotkaniach brało udział 15-20 osób, talk show miał różnic się tym że weźmie w nim udział około 50 osób lecz ze względu na ograniczenia epidemiologiczne musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników do 30 osób. Spotkanie było transmitowane online na fanpage’u Rozprawy o Europie, a poprowadziła go Dominika Chmielewska.

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: