Po przerwie wracamy do projektu Unia Europejska od A do Z!

W Urzędzie Miejskim w Starachowicach w dniu 23 września 2020 r. odbyła się ostatnia z „pogadanek” o Unii Europejskiej. Gościem młodzieży był niezastąpiony dr Tomasz Gajewski. Tematem spotkania był budżet Unii, lecz młodzież poruszyła ze swoim gościem wiele bieżących problemów, takich jak koronawirus czy wybory w Stanach Zjednoczonych. Była to też okazja do podsumowania dotychczasowych spotkań i zaplanowania kolejnych. 

„Te spotkania poszerzają moją wiedzę nie tylko w zakresie Unii Europejskiej, o której dowiedziałem się od początku trwania tego projektu więcej niż przez całe moje życie lecz także otwierają horyzonty, zaciekawiają i „zmuszają” do zainteresowania się otaczającymi mnie sprawami i problemami” – mówi Tomek, uczeń II klasy I LO w Starachowicach. 

Właśnie zakończyliśmy serie 10 spotkań dla młodzieży z ciekawymi ekspertami. Byliśmy w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce na spotkaniu z dr Markiem Prawdą, rozmawialiśmy z ekspertami Team Europe, Przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego w Polsce, Punktu Europe Direct w Kielcach, a także z decydentami z samorządu terytorialnego.

Teraz przed nami 3 talk-showy z gośćmi specjalnymi oraz wyjazdy do Brukseli oraz Strasburga, które z wiadomych powodów muszą chwile poczekać. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: