Nowy projekt z Programu Europa dla Obywateli!

Stowarzyszenie Rozprawy o Europie otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pn. „The European Union – the past, the present, the future” w ramach unijnego Programu Europa dla Obywateli! Ruszamy od stycznia 2021!

Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat Unii Europejskiej i pokazanie korzyści z członkostwa w zjednoczonej Europie, w szczególności wśród młodych ludzi. Projekt będzie realizowany w partnerstwie międynarodowym ze Stowarzyszeniem ETV Eurotreviso z Włoch oraz Stowarzyszeniem Youth on Board z Północnej Macedonii.

Dzięki uczestictwu w projekcie krajów z różnym doświadczeniem w integracji z Unią Europejską, młodzi ludzie nauczą się różnych perspektyw i podejścia do Unii.

W ramach projektu w każdym kraju partnerskim zorganizujemy 3 wydarzenia „EU Festival”, w ramach których odbędą się debaty, dyskusje stolikowe, warsztaty europejskie dla młodych ludzi, test wiedzy o Unii Europejskiej i prezentacja prac konkursowych młodzieży. Dodatkowo w spotkaniach wezmą udział eksperci, samorządowcy, nauczyciele akademiccy oraz seniorzy.

Na koniec projektu odbędzie się konferencja podumowująca projekt, a głównym rezultatem projektu będą prace młodych ludzi w ramach konkursu „Ja – Europejczyk” oraz publikacja o UE dla młodzieży. Prace konkursowe zostaną opublikowane w internecie a zwycięzcy poszczegolnych edycji konkursu wyjadą za granicę na wydarzenia w ramach projektu.

Projekt jest współfinansowany z unijnego Programu Europa dla Obywateli. Komponent 1 – Pamięć o przyszłości Europy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: