UEAZ. Polityka zagraniczna UE po raz drugi

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu „Unia Europejska od A do Z”. Kontynuujemy nasze rozmowy w różnych szkołach w Starachowicach. Tym razem młodzież spotkała się w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego a ich gościem był ponownie dr Tomasz Gajewski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Młodzież była zachwycona pierwszym spotkaniem i ze względu na niewyczerpanie tematów, chętnie zaprosiła gościa ponownie. Tym razem również została omówiona polityka zagraniczna, w szczególności stosunki międzynarodowe Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonych i Rosją.
Ze względu na obecną sytuację dokładnie został omówiony również temat Koronawirusa w Polsce i na świecie oraz przyczyny i skutki jego wystąpienia. Młodzież porozmawiała o zagrożeniach płynących z obecnie panującej sytuacji i rozpoczęła dyskusje na ten temat. Rozmawialiśmy również jak wspólnie kraje Unii Europejskiej mogą walczyć z takim zagrożeniem. Ekspert przywołał doskonały przykład kiedy Francja wysłała do Chin samolot po obywateli Unii Europejskiej.
To spotkanie, było jednym z ostatnich w ramach cyklu pogadanek.
Przed młodzieżą jeszcze 2 spotkania, a następnie zaczną przygotowywać się do prowadzenia talk showów. Coraz bliżej też jest quiz wiedzy o Unii oraz wyjazdy do Brukseli i Strasburga, które podsumują cały projekt.
EU flag-Erasmus+_vect_POS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: