UEAZ. Jak wygląda proces decyzyjny Unii?

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Unia Europejska od A do Z” realizowanego ze środków programu Erasmus+ odbyło sie w II Liceum Ogólnokształcącym. Gościem był Pan Piotr Wolski – Attache prasowy biura Parlamentu Europejskiego w Polsce. Tym razem młodzi rozmawiali o tym jak przebiega proces decyzyjny w Unii Europejskiej.

Nie zabrakło takich tematów i zagadnień jak: Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej czy Europejska Inicjatywa Obywatelska. Dzięki doświadczeniu dziennikarskiemu naszego gościa młodzież poruszła również temat fake news-ów, mowy nienawiści i spojrzeli na Unię oraz świat z zupełnie innej perspektywy.

„Od tego momentu gdy zobaczę w sieci nieprawdopodobną informacje, napewno kilka razy zastanowię się nad tym czy jest prawdziwa” powiedziała Ola, uczennica klasy 1B zaraz po spotkaniu.

Młodzi po każdym spotkaniu stają się coraz bardziej świadomi tego czym jest Unia i dlaczego warto o nią dbać. Przed nimi już ostatnie 3 spotkania w formule „pogadanek europejskich”, gdzie będziemy rozmawiać o polityce młodzieżowej, ciekawostkach o Unii Europejskiej oraz finansach.

Kolejnym etapem projektu będą talkshowy oraz test wiedzy o Unii Europejskiej, a zwieńczeniem projektu będą wyjazdy do Strasburga i Brukseli. Wiedza jaką daje młodzieży projekt oraz spotkania z ciekawymi gośćmi na pewno bardzo rozwija postrzeganie przez młodych tego co ich otacza.

 

 
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: