Młodzież, Kamera, Akcja! – nowy projekt Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Rozprawy o Europie rozpoczęło nowy projekt dla młodzieży finansowany z Programu Europejski Korpus Solidarności. Grupa starachowickiej młodzieży ma za zadanie zrealizować serię filmików, które zostaną zwieńczone Młodzieżowym Festiwalem Filmowym.

Inicjatorem projektu jest młodzież skupiona w kółku filmowym z Technikum w Starachowicach oraz w Młodzieżowej Radzie Miasta. Poprzez sztukę filmową chcemy zaangażować społeczność lokalną i zrealizować filmy o różnej tematyce – które pokazują różne problemy z różnych perspektyw – o Starachowicach, o Unii Europejskiej, o działalności społecznej ludzi młodych itp.

Widzimy potrzebę większego zaangażowania ludzi biernych, którzy nie mają żadnych zainteresowań oraz poznanie potrzeb i problemów mieszkańców. Chcemy również szerzyć wiedzę na temat naszego miasta, Unii Europejskiej czy aktywności społecznej, a także podnosić nasze umiejętności. W projekcie weźmie udział także młodzież z mniejszymi szansami (aspekt finansowy, geograficzny). Chcemy włączyć się bardziej w życie społeczne naszego miasta i sąsiedztwa. Chcemy zaktywizować i edukować społeczność lokalną – rówieśników, mieszkańców, osoby starsze itp. Chcemy podnieść swoje umiejętności filmowe i społeczne, zaprezentować swoją działalność/prace szerszemu audytorium.

Działania będą skierowane do osób młodych (kółko filmowe, Młodzieżowa Rada Miasta
Starachowice, młodzież szkolna), mieszkańców Starachowic i powiatu starachowickiego, osób, starszych z Rady Seniorów i Klubów Seniora. Poprzez realizację własnych filmów podniosą się także nasze kwalifikacje i umiejętności. Poprzez organizację Młodzieżowego Festiwalu Filmowego nauczymy się także organizacji wydarzeń, logistyki oraz planowania zadań. Poprzez te działania chcemy zaktywizować bierną młodzież (udział w filmach i na festiwalu), seniorów (udział w filmach, edukacja poprzez nowe technologie), mieszkańców (włączenie w życie społeczne tych mało zaangażowanych).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: