Dialog obywatelski z Krzysztofem Kasprzykiem

W Starachowicach odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dialogu Obywatelskiego. Tym razem z Panem Krzysztofem Kasprzykiem z Komisji Europejskiej rozmawialiśmy m.in. o najbliższych wyborach do PE i kolejnej perspektywie finansowej UE.

Krzysztof Kasprzyk zajmuje się obecnie instrumentami finansowymi w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Miejskiej i Regionalnej w Komisji Europejskiej, a wcześniej m.in. koordynował działania dotyczące uproszczeń i lepszego stanowienia prawa („better regulation”). Z funduszami unijnymi w ramach polityki spójności związany jest od 2003 roku, najpierw w instytucji zarządzającej (Fundusz Spójności i Program Infrastruktura i Środowisko) w ministerstwie odpowiedzialnym za rozwój regionalny, a potem przez 6 lat jako polski dyplomata w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli, biorąc aktywny udział w negocjacjach rozporządzeń dotyczących polityki spójności i wieloletnich ram finansowych i działaniach dotyczących realizacji projektów.

Spotkanie odbyło się w formule Dialogu Obywatelskiego, którego celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania UE.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: