MROE – Spotkanie z Markiem Materkiem

Gościem Młodzieżowych Rozpraw o Europie był Marek Materek – jeden z najmłodszych prezydentów miast w Polsce. Jak to jest zarządzać miastem w tak młodym wieku, skąd się wzięła pasja do polityki, czy w ogóle jeździ na wakacje, dlaczego warto głosować w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego i co zawdzięczamy Unii Europejskiej. To tylko niektóre tematy z którymi mierzył się prezydent Starachowic.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach, a debatę poprowadzili Łukasz Duda i Filip Baćkowski.

Prezydent na początku opowiedział uczestnikom jak to się w ogóle stało iż wystartował i wygrał wybory samorządowe w Starachowicach w 2014. Gdy obejmował urząd miał 24 lata i w Urzędzie nie było wtedy młodszej osoby.

Podkreślał również jak ważne są takie spotkanie z młodzieżą i Programy dla osób młodych. Sam zanim został Prezydentem uczestniczył w takich debatach jeszcze jako Asystent Róży Thun i jeszcze jak Program Erasmus+ nazywał się Program Młodzież w działaniu. Kontakt z młodymi ludźmi bardzo motywuje do działania a co najważniejsze młodzież ma wiele świetnych pomysłów.

Spotkanie odbywało się w ramach projektu „Młodzieżowe Rozprawy o Europie”, które jest współfinansowany przez Komisję Europejską z Programu Erasmus+.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: