Pierwsza debata młodzieżowa w Kielcach

W dniu 5 lutego 2019 r. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Młodzieżowych Rozprawy o Europie”. Tym razem kielecka grupa młodych ludzi będzie dyskutowała o Unii Europejskiej z  Prezydentem Starachowic – Markiem Materkiem.

Spotkanie odbędzie się w świetlicy Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach przy ul. Prezydenta R. Kaczorowskiego 8 o godz. 15:00. Tematem spotkania będzie „Aktywność Obywatelska Ludzi Młodych w Polsce i w Europie – Europa to MY”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

wydarzenie_fb

Marek Materek – W 2014 r. jako kandydat niezależny wygrał wybory prezydenckie w Starachowicach. Stał się najmłodszym prezydentem miasta w historii Polski. Absolwent I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Ukończył studia wyższe z zakresu stosunków międzynarodowych, studia politologiczne o specjalności administracyjno-samorządowej i podyplomowe studia zarządzanie nieruchomościami.

Pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia Projekt: Starachowice. Współzałożyciel Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Od 2009 do 2014 roku pracował dla Posłanki do Parlamentu Europejskiego Róży Thun, jako dyrektor biura w regionie Świętokrzyskim.

Równolegle pracując w rodzinnej firmie zajmował się wdrażaniem procesu termomodernizacji budynków. Inicjator wprowadzenia w Starachowicach: Budżetu Obywatelskiego, Karty Dużej Rodziny, Programu Inicjatyw Lokalnych, Programu Starachowickie Podwórka, Starachowickiej Karty Seniora 60+, powołania: Rady Seniorów i Centrum Seniora Manhattan.

Pracując jako prezydent miasta dał się poznać jako sprawny manager. Gmina pozyskała rekordowe środki zewnętrzne. Starachowice stały się wzorem do naśladowania dla innych samorządów w zakresie polityki senioralnej i rewitalizacji. W 2018 r. uzyskał reelekcję w I turze z poparciem 84,4% głosów.

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Młodzieżowe Rozprawy o Europie” współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: